Mariánské náměstí 5, Ostrava
+420 608 771 081
oaza.sami@email.cz

O nás

Masáže, relaxace, rekondice, regenerace, masérské kurzy, Bemerterapie, cvičení

Rádi bychom se vám představili na vysvětlení zvláštního názvu našeho masážního studia.

GULAB JAMUN čti gulab džamun

 

V sánskritu, odkud název pochází, se písmeno j čte jako . Názvem se symbolicky snažíme vyjádřit současně několik následujících věcí, kterým lze porozumět pouze s otevřenou myslí a nezaujatostí:

1. Gulab Jamun je výtečný dezert ayurvédské kuchyně. Jedná se o malé koblížky čtyřiadvacet hodin máčené v sladkém růžovém sirupu se špetkou kardamonu a kafru. Když je ochutnáte, pochopíte, že jeden rozhodně nestačí.  Je lahodný tak, že vše kolem se zdá být hořké a kyselé. Ayurvéda hovoří o tom, že každé hlavní jídlo by mělo obsahovat všechny chuti, včetně sladké. Chybí-li některá, naruší se rovnováha života.  Madhurya rása neboli sladká chuť je podstatou ánandy lásky a blaženosti, jejichž zosobněním je každá duše – v hmotném světě proto věčně hledající štěstí. Bohužel mnohdy na místech, kde štěstí není či je pouze pomíjivé hodnoty.

Milujeme naši práci,  vnímáme ji jako životní poslaní dané nám zhůry, které se již notnou řadu let těší oblibě našich pravidelných mnohdy po mnoho let vracejících se  klientů. Poutníků na cestě pravdy o sobě samých, s potřebou porozumět hlubokým souvislostem jejich života, či jen fajnšmerků, kteří si rádi užívají naší péče o jejich blaho těmi pravými masážemi.

Naší cenovou filozofii směřujeme ke spravedlivému, dej tolik, kolik si myslíš, že ti moje masáž dala. Co je pro chudého padesát korun, pro bohatého pětset. Čas od času v našem ceníku aktualizujeme ceny našich masáží podle toho, co nám za ně klienti dávají navíc nad námi stanovenou hodinovou sazbu. Ceny ve srovnání s ostatními maséry máme o něco málo nižší. Osobním příkladem jednoduchého skromného života se snažíme druhé inspirovat k duchovní seberealizaci a k tomu jak nebýt otroky uměle vyvolávaných potřeb a pseudovztahů. Od vykonstruovaných umělých složitostí k přirozené jednoduchosti. Věříme, že pokud Bůh vložil do vínku našich rukou dar pomáhat druhým lidem od bolestí těla a duše, pozbývalo by logiku, kdyby nám neposlal potenciál klientů odpovídající našemu umění a my si tak mohli být vzájemně prospěšní na cestě realizace úkolů svěřených do našich životů. Někdy je to spíše řehole, protože i my máme své rezervy. Díky za optání, spíme dobře. To, že se naší práci věnujeme už více než třicet let, má v tom i mnohých dalších směrech vypovídající hodnotu. 

2. To podstatné na chuti gulabů jsou dvě věci: 1. vypracování těsta, a 2. dostatečná délka jejich koupele v růžovém sirupu. Čistota srdce a umění rukou jsou dvě věci, na nichž účinek masírování záleží především. Nejde nám o pokytování ne-smyslných masáží. Náš masérský rukopis odráží více než čtvrtstoletí pilovanou zručnost s citem pro hybné síly života.

3. Začínajícím masérům, kteří v sobě dovedou najít pokoru, nabízíme vedení s jistou životní moudrostí o souvislostech potíží těla a duše ke snadnějším a smysluplnějším začátkům v jejich masérském životě.

4. Název Gulab Jamun velmi úzce souvisí s učením Véd a gurua, který obdařil náš zrak pochodní poznání a přál si, aby gulaby byly pro svou jedinečnou chuť k dispozici každému člověku dobré vůle. Chceme použitím tohoto názvu vyjádřit současně příslušnost a sounáležistost s lidmi se zájmem o duchovní seberealizaci, kdy se sami snažíme duchovně vyvíjet ve společnosti realizovaných duší a přímo či nepřímo je osobně podporovat.

Naše „karma-free masáže“ přináší každému, kdo je užívá, současně i pozvolný duchovní pokrok. Žádná setkání nejsou náhodná.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Přistupujeme k vašim problémům individuálně s bedlivou pozroností a starostí o vaše blaho.

ayu