Mariánské náměstí 5, Ostrava
+420 608 771 081
oaza.sami@email.cz

O nás

Masáže, relaxace, rekondice, regenerace, masérské kurzy, Bemerterapie, cvičení

Rádi bychom se vám představili na vysvětlení zvláštního názvu našeho masážního studia.

GULAB JAMUN čti gulab džamun

 

V sánskritu, odkud název pochází, se písmeno j čte jako . Názvem gulab jamun se symbolicky snažíme vyjádřit současně několik věcí:

1. Gulab Jamun je název lahodného dezertu indické kuchyně. Jedná se o malé koblížky čtyřiadvacet hodin máčené v sladkém růžovém sirupu. Když je ochutnáte, pochopíte, že jeden rozhodně nestačí. Je tak lahodný, že vše kolem se zdá být hořké a kyselé. 🙂 27 let praxe našeho celoživotního poslání pomáhat sobě a bližním k hlubšímu porozumnění vzájemných vztahů mezi tělem, duší a zdrojem jejich energie dává naší práci už jistou chuť, o níž bychom nepsali, kdyby se již hodnou řádku let netěšila oblibě našich pravidelných hostů.

2. Milujeme naší práci. Prostřednictvím její působnosti se snažíme v záplavě nezdravé konkurence začínajících masérů podpořit poněkud se ztrácející podstatu a význam masírování. Gulaby se nikdy neservírují samostatně, vždy jich na talíř dostanete několik a všechny jsou stejně chutné. To podstatné na jejich chuti jsou dvě věci, vypracování těsta, a to, jak dlouho jsou máčené v sirupu. Čím by si dle omezeného názoru našich maličkostí měli maséři konkurovat, jsou nikoliv schopnost operativního používání marketingových strategií (cenová podlézání, podsouvání, manipulace s myslí apod.) nýbrž čistota srdce a umění jejich rukou (zručnost přichází až léty praxe), na nichž účinek masírování záleží především.

Dotek je první vjem, který spolu se zvukem vnímáme už v maminčině bříšku. Různé masérské styly se liší pouze tradicí té dané země, v níž vznikly. „Položme si, prosím, otázku, proč si v Indii, Nepálu, Číně, Thajsku apod. vystačí s tím jejich jedním stylem masírování? Je to snad  kvůli toho, aby maséři západních zemí mohli šálit v konkurenčním boji potenciální klienty svou širokospektrální nabídkou služeb?“ Společné všem masérským stylům je používání rukou a přístup maséra, vyhraněný zkušenostmi a osobitostí nezaměnitelného individuálního masérského rukopisu. Z tohoto pohledu konkurence neexistuje. Každý, kdo má zájem o ty pravé masáže, si svého maséra najde.

Gulab Jamun, je označení pro soukromou masérskou praxi, která je o masérech s podobným viděním masérského řemesla a postoje k životu, kterým jde o trošku víc než jen pokytování (ne) „smyslných“ masáží. 🙂 Více než čtvrtstoletí pilovaná zručnost s citem pro hybné síly života a díky tomu získaná jistá životní moudrosti o souvislostech potíží těla a duše nám dává už jistý nadhled, který nám umožňuje rozlišit pravé od nepravých masáží. Začínajícím masérům, kteří v sobě dovedou najít pokoru, preventivně nabízíme pomoc a vedení ke snadnějším a smysluplnějším začátkům.

3. Značka Gulab Jamun do budoucna skýtá možnost, že k masážnímu studiu přibudou další obory činností zasazující se o rozvoj a inspiraci ke zdravému životnímu stylu jako např. vegetariánské restaurace, prodejny zdravé výživy apod.. Zatím tedy masážní studio Ostrava.

4. Název Gulab Jamun velmi úzce souvisí s učením Véd a gurua, který obdařil náš zrak pochodní poznání a přál si, aby gulaby byly pro svou jedinečnou chuť k dispozici každému člověku dobré vůle. Chceme použitím tohoto názvu vyjádřit současně příslušnost a sounáležistost s lidmi se zájmem o duchovní seberealizaci, kdy se sami snažíme duchovně vyvíjet ve společnosti realizovaných duší a přímo či nepřímo je osobně podporovat.

Vedle účinků našich „karma-free masáží“ jejich využitím automaticky zíkáváte navíc i prospěch z této podpory, které se věnujeme nejen pro naše dobro. Žádná setkání nejsou náhodná.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Přistupujeme k vašim problémům individuálně s bedlivou pozroností a starostí o vaše blaho.